Žďárské gymnázium nově začleňuje do výuky dramatickou tvorbu. Jedná se o postupnou adaptaci na nové RVP, v jehož rámci se hodiny hudební výchovy promění na hudební, taneční a dramatickou výchovu pod sekcí Umění a kultura. Studenti si v hodinách výtvarné výchovy vytvořili vlastní kulisy, takže zde bezvadně fungovala i mezipředmětová spolupráce.
Žákyně tercie nacvičily pro děti z mateřských škol divadlo Červená karkulka a za krásného počasí ho zahrály na školní zahradě v MŠ Srdíčko a Pastelka. Scénář sepsala žákyně Lucie Imramovská. Představení bylo proložené hudbou a podařilo se zapojit i děti, které hezky spolupracovaly.
Studenti z 1.A zase nacvičili divadlo Kouzelné hodiny, které zahráli žákům 4. ZŠ Švermova. Představení si sami vymysleli a do scénáře ho sepsala studentka Tereza Zedníčková. Děti vše s napětím sledovaly a na konec si se studenty i zatančily.
Obě představení byla úspěšná a dětem se líbila. Děkuji všem studentům za skvělou spolupráci.